ALBÜM HABERLERİ

Akustik Albüm Aranje Sertaç Güler

Akustik Albüm Aranje Sertaç Güler

Akustik Albüm Aranje Sertaç Güler


Akustik Aranje, Kayıt Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Cenk Bayramoğlu Akustik Albüm SG Productions etiketiyle çıkmıştır.

 

Sözü/Müzikleri Cenk Bayramoğlu‘na, aranjörlüğü Sertaç Güler‘e ait olan “Sahibinden Az Söylenmiş Şarkılar” isimli albüm çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle 20.04.2018 tarihi itibariyle iTunes / Apple Music ve tüm dijital mecralarda satışa çıkmıştır. 10 şarkıdan oluşan albüm, Cenk’in anlattığı çok güzel hikayelerle birlikte Sertaç Güler’in solo gitar performanslarıyla şarkılar ayrı bir renk kazanmıştır.

Söz/Müzik: Cenk Bayramoğlu
Aranjör: Sertaç Güler
Akustik Gitarlar/Klavyeli Çalgılar: Sertaç Güler
Perküsyon: Barış Buran
Trompet: Mert Altar Büyüköner
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering: Süha Duran
Fotoğraf: Zafer Ulavur
Kapak Tasarım: Tanla Söylemez

Albüme aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz!
Aranjör, Kayıt Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Cenk Bayramoğlu Akustik Albüm SG Productions etiketiyle çıkmıştır.

SAHİBİNDEN AZ SÖYLENMİŞ ŞARKILAR’IN HİKAYESİ

2013 yılında altı ay arayla babamı ve dayımı kaybettim. Bu kayıplar bana 21 yaşımdan beri yazıp özenle kendime sakladığım şarkıların benimle birlikte yok olacakları gerçeğini hatırlattı. Geleceğe benden bir hatıra kalması amacıyla bu albümü hazırladım. Şarkıların ruhunuza hitap etmesi dileğiyle…

Şarkıların hikayeleri:

Çocuk: 

Çocuklar günahsız meleklerdir. Bu sebeple onların başına gelen kötü olaylar çok daha fazla etkiler Cenk Bayramoğlu’nu. Şarkı, başta savaş ve terör gibi sebeplerle hayatlarını kaybeden çocukları konu alan bir isyan.


Dumbaradeya
:

Bu şarkıda bir dediği öbür dediğini tutmayan, kibirli, paronayak, dengesiz, dediğim dedik, yalancı, tembel ve bir o kadar da narsist bir karakter alaycı bir üslupla hicvediliyor.

Gönüllü Teslimiyet: 

Orta yaşlı bir adamın, genç bir kadından çok etkilenmesi ve bu durum karşısında mantığı ve duyguları arasında kalması sonucu yaşadığı iç huzursuzluğu konu edilmiş.

Dünya: 

Günümüz dünyasına karamsar bir gözle bakan bir insana, gelinen durumun sebeplerini açıklayan ikinci bir karakterin eşlik ettiği farklı bir şarkı. Cenk Bayramoğlu, ikinci karaktere rap tarzında yer vermiş.

Muamma: 

Bir günü bir gününü tutmayan sevgiliye yazılmış bir sitem şarkısı. Şarkıda kullanılan karşıt kelimelerin her biri ayrı bir ruh halini tasvir ediyor.

Vefasız: 

Bir aşığın terkedildikten sonraki ilk gününü anlatan sitemkar bir şarkı.

O:

 Aşık olduğu kadının fiziksel, duygusal ve karakteristik özelliklerini, o kadının kendisini nasıl etkilediği ile birlikte anlatan, sıcacık bir şarkı.

Mutlu Ol Yeter: 

Karakterimiz, aşık olduğu kişiye, kendisi için önemini sempatik bir dille anlatıyor. Şarkıda kullanılan müzik de sözler kadar yumuşak.

Doğalken daha güzeldin

 Günümüzde sadece yediğimiz ve içtiğimiz şeyler değil, insanlar da doğallıktan giderek uzaklaşmakta. Bu şarkıda özellikle fiziksel açıdan kendini değiştirerek doğallığını kaybeden bir karakter ironik bir dille konu edilmiş.

Bitince gençlik günlerim (when my youth is over):

Gençlik günlerimizdeki umutlarımız, beklentilerimiz ve hayallerimiz, yaş aldıkça törpülenebilir veya ertelene ertelene yok olabilir. Hayat şartlarının ve toplumun dayattığı sistemin bir insanın hayatına etkileri anlatılıyor.