ALBÜM HABERLERİ

Aranje Mix Sertaç Güler Tanla Sonsuzluk

Aranje Mix Sertaç Güler Tanla Sonsuzluk

SG Müzik Yapım etiketiyle çıkan Tanla ’nın Sonsuzluk albümü, Aranje, Mix Sertaç Güler tarafından yapılmıştır. Sen de katıl bir tıkla!

19 Ağustos itibariyle ile tüm digital müzik platformlarında yerini alacaktır. Albümde bulunan 3 şarkının da söz ve müziği şarkıcıya, tüm düzenlemeler ise Sertaç Güler’e ait. Albümdeki şarkılar Gece Uçurtması, Ekim Yağmurları ve Kırık Kalpli Keman olarak sıralanmakta.

SG Audio Studioda gerçekleştirilen albüm kayıtlarında; davulda Barış Buran, bas gitarda Süha Duran, akustik gitarlarda Sertaç Güler, elektrik gitarda da Jason Edremitlioğlu bulunmakta. Albümün ilk klibi Asatilla Ziyakhohjaev tarafından Gece Uçartması’na çekildi. Marmaris’te eski bir evde dekorasyonunu Tanla’nın yaptığı klipte oyuncu Derya Taşbaşı şarkıcıya eşlik etti. Pop rock tarzında bir sounda hakim olan albümün prodüktörlüğü Sertaç Güler imzası taşımakta.

Tanla ‘Sonsuzluk’, SG Müzik Yapım etiketi ile 12 Ağustosta iTunes’ta ön satışa, 19 Ağustosta tüm digital müzik platformlarda yerini alacaktır.

BİYOGRAFİ

20 Eylül 1986 Ankara doğumlu olan şarkıcı aslen Marmarislidir. Ressam olan annesi tarafından küçük yaştan itibaren sanata yönlendirilmiş ve üniversite yaşamına kadar olan süreçte, resim, müzik ve tiyatro alanında bir çok sanatçıdan eğitim almıştır.

Lise yıllarında müziğe olan ilgisi, kendi şarkılarını yazma isteğine dönüşmüş, bunla beraber edebiyat konusunda da kendini geliştirip, şiir, öykü ve tiyatro metni de yazmaya başlamıştır. Bir sene resim, iki sene tekstil ürünleri ve tasarımı okuduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite yaşamı boyunca kaldığı İstanbul’da, bir çok grupta yer almış ve Beyoğlu’nun gözde mekanlarında sahne almıştır. Bu süre içinde Pera Güzel Sanatlarda müzik eğitimini devam ettirmiş ve kendi besteleri üzerindeki çalışmalarına hız vermiştir. Fotoğraf ve sinema alanında da bir çok projede yer almış, çeşitli kliplerin yönetmenliğini, görüntü yönetmenliğini ve bir takım post-prodüksiyon işlerini yapmıştır.

Sanatçı, 2014 yılının ekim ayında, prodüktör-aranjör Sertaç Güler ile, SG Audio Studio’da ilk solo albümü üzerine çalışmaya başlamıştır. Sonsuzluk, isimli ilk EP çalışması SG Music Productions Etiketiyle 19 Ağustos 2016 tarihinde i-Tunes ve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.

SG Müzik Yapım etiketiyle çıkan Tanla ’nın Sonsuzluk albümü, Aranje, Mix Sertaç Güler tarafından yapılmıştır. Sen de katıl bir tıkla!