ALBÜM HABERLERİ

Aranjör Mix Mastering Sertaç Güler Destan

Aranjör Mix Mastering Sertaç Güler Destan

Aranjör, Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Vedat Cengiz Öntürk’ün Destan Albümü SG Productions etiketiyle çıkmıştır.

Sözü ve bestesi Vedat Cengiz Öntürk‘e, aranjörlüğü Sertaç Güler‘e ait olan “Destan” isimli 2. single çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle 02.11.2018 tarihinde
iTunes ve Apple Music’
te Ön Satışa çıkacaktır. 09 Kasım’da tüm dijital müzik marketlerde yerini alıyor!

Sanatçı, ‘Destan’ isimli şarkısında, ayrılığın getirdiği yoksunluk duygusuyla eski sevgiliye sesleniyor. Sözlerine, sevgiliyle birlikte yürüdükleri İstanbul sokaklarını tasvirle başlayan sanatçı, ‘Günahımla sevabımla beni hatırla ve hiç unutma’
diyerek devam ediyor. Şarkının duygusunu anlatırken İstanbul’un kaotik yapısını yansıtan etnik sazlar, batı armonisi ile harmanlanıyor.

Aranjör, Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Vedat Cengiz Öntürk’ün Destan Albümü SG Productions etiketiyle çıkmıştır.


Söz/Müzik: Vedat Cengiz Öntürk

Aranjör: Sertaç Güler

Perküsyon: İlker Çolak
Bas Gitar: Süha Duran
Klavyeli Çalgılar: Sertaç Güler
Akustik/Elektrik Gitarlar: Sertaç Güler
Geri Vokaller: Alp Erkin Çakmak
Keman: Turay Dinleyen
Stüdyo: SG Audio Studio
Kayıt/Miks: Sertaç Güler
Mastering: Süha Duran

Fotoğraf: Arda Aytan
Kapak Tasarım: Vedat Cengiz Öntürk

DESTAN’NIN  HİKAYESİ

Sanatçı, ‘Destan’ isimli şarkısında, ayrılığın getirdiği yoksunluk duygusuyla eski sevgiliye sesleniyor. Sözlerine, sevgiliyle birlikte yürüdükleri İstanbul sokaklarını tasvirle başlayan sanatçı, ‘Günahımla sevabımla beni hatırla ve hiç unutma’ diyerek devam ediyor. Şarkının duygusunu anlatırken İstanbul’un kaotik yapısını yansıtan etnik sazlar, batı armonisi ile harmanlanıyor.

VEDAT CENGİZ ÖNTÜRK – BİYOGRAFİ

İstanbul’un Kadıköy Semtinde doğan Vedat Cengiz Öntürk sanatın çeşitli dallarına ilgili bir çocuk olarak büyüdü. 2004 Yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü kazandı. Fakültede çeşitli resim çalışmalarının yanı sıra müziğe olan ilgisi hiç eksilmeden devam etti.

Fakülteden mezun olduktan sonra zaman zaman grafik tasarımcı olarak hayatına devam eden Vedat, içindeki müzik aşkını bastıramadığını fark etti. Çeşitli tarzlarda gitarıyla yaptığı bestelerini hayata geçirmeye karar verdikten sonra, ilk şarkısı olan ‘Ayaz’ adlı tekli çalışmasını 2017 yılında dinleyicilere sundu.

Yine söz ve müziği Vedat Cengiz Öntürk‘e ait olan ‘Destan’ adlı  şarkıyı, Sertaç Güler’in aranjörlüğünde, ‘SG Müzik Yapım ‘etiketiyle dinleyicisine sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Müzikalitesine çok güvendiği Sertaç Güler ‘in aranjörlüğüyle hayata geçirilen şarkının tüm enstrümanları canlı olarak çalınıp, kaydedildi. Şarkının aranjesini, gitarlarını ve klavyeli çalgılarını üstlenen Sertaç Güler’in yanı sıra, çok değerli başka enstrümanistler de bu çalışmaya dahil oldu. Bas gitarda Süha Duran’ın, perküsyonda İlker Çolak’ın, kemanda Turay Dinleyen’in, geri vokallerde ise Alp Erkin’in yer aldığı Destan, Vedat Cengiz Öntürk’ün ikinci teklisi olarak SG Müzik Yapım etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini almıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=Swcgn_mwsYE