ALBÜM HABERLERİ

Kayıt Aranjör Mix Mastering Sertaç Güler

Kayıt Aranjör Mix Mastering Sertaç Güler

Kayıt, Aranjör, Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Taylan Ünlü  Utan Dünya Albümü SG Productions etiketiyle çıkmıştır.

SG Müzik Yapım etiketiyle ilk solo çalışması Utan Dünya ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Taylan Ünlü’nün albümü,  şubat ayı itibariyle ile tüm digital müzik platformlarında yerini alacaktır. Albümde bulunan 3 şarkının da söz ve müziği şarkıcıya, tüm düzenlemeler ise Sertaç Güler’e ait. Albümdeki şarkılar Herşey Yalan, Özür Dilerim ve Utan Dünya olarak sıralanmaktadır.

SG Audio Studio’da gerçekleştirilen albüm kayıtlarında; bas gitarda Süha Duran, davul yazılımı, tuşlu çalgılar ve akustik/elektro gitarlarda Sertaç Güler,  bulunmaktadır. Albümün ilk klibi Tanla Söylemez tarafından Özür Dilerim’e çekilmektedir. Pop rock tarzında bir sounda hakim olan albümün prodüktörlüğü Sertaç Güler imzası taşımakta.

Taylan Ünlü ‘Utan Dünya’ SG Müzik Yapım etiketi ile Şubat 2017 döneminde iTunes‘ta ön satışa ve tüm digital müzik platformlarda yerini alacaktır.

Kayıt, Aranjör, Mix, Mastering Sertaç Güler tarafından üstlenilen Taylan Ünlü  Utan Dünya Albümü SG Productions etiketiyle çıkmıştır.

UTAN DÜNYA’NIN  HİKAYESİ
ABD’nin 2003 yılında gerçekleştirdiği Irak işgali neticesinde meydana gelen sivil Irak halkının yaşadıkları kötü olaylarının haberlerinden etkilenmesi sonucu yazdığı Utan Dünya, savaşa karşıt protest bir şarkıdır. Rock tarzında düzenlenen utan dünya gitar soundları ve duygusal sözleriyle öne çıkmaktadır.

Özür dilerim de ise sanatçının duygu yoğunluğunun yüksek olduğu şarkı sözlerinde, ilişkilerin zora sokulmamasını, zor anlarda bile tarafların kolayca “Özür Dilerim” demesiyle büyüyebilecek sorunları kolayca çözülebileceğini anlatıyor Taylan. Oldukça duygusal armonilerin ve melodilerin gezindiği şarkının, akustik gitar melodileri dinleyenleri ayrı bir hayal dünyasına sürüklemektedir.

Yaşadığı büyük bir aşk hikayesini anlatan sanatçı, espirili bir dille aşkların birinci yılını anlatıyor. Aslında kısaca “Herşey Yalan Gerçek Hep Sensin” diye büyük aşkını haykırıyor. Armoni açısından oldukça güçlü bir kompozisyonun yazıldığı, funky / hardrock soundlarıyla harmanlanıp kendi içinde enterasan geçişleri olan dinamik bir şarkı Her Şey Yalan.

Biyografi

22 Haziran  1974 yılında Osmaniye’de doğan Taylan Ünlü’nün, çocukluk yıllarından beri müziğe olan ilgisi oldukça fazlaydı. Sanatçı halk müziği ve sanat müziği korolarında yer alarak müzik hayatı serüvenine başlamıştır. Lise dönemlerinde etkilenmiş olduğu Türkçe pop-rock tarzında çalışmalara kulak vermiş ve bu doğrultuda müzik yaşamına devam etmiştir. Çukurova Üniversitesi OSMYO Çevre Koruma bölümü mezunudur.

Bir dönem TRT İstanbul Radyosuna ait “Klasik Müzik Korosu’nda” da yer alan sanatçı, 16 yıldır yaşadığı Marmaris‘te çeşitli müzik kulüplerinde ve belediye festivallerinde de etkileyici performanslarıyla seyirci karşısına çıkmıştır.

Geniş repertuvarı, kendine özel tarzı ve çalışmalarından dolayı Marmaris’te “Coverman” olarak tanınan Taylan Ünlü, 2005 yılında önemli gitar
virtüözü Asım Can Gündüz’le birlikte sahne yaşamına devam etmişlerdir.

2012 yılında Coverman isimli ilk EP çalışmasıyla müzikseverlerle buluşan Taylan, söz/müzik Nil Karaibrahimgil’e ait Akbaba ve ülkemizde klasikleşmiş önemli eserlerden olan söz/müzik Özer Şenay’a ait İki Gözüm İki Çeşme isimli şarkıları cover’lamıştır. Sanatçı, ilk klip çalışmasını Akbaba isimli şarkısı için çekmiştir. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı başarılı bir çıkış sağlamıştır. Böylelikle sanatçının Coverman isimli ilk EP’si iTunes ve D&R gibi ülkemizin ve dünya pazarının önde gelen satış noktalarındaki yerini almıştır.

Çıkarmış olduğu cover projesinden sonra Taylan, kendi besteleri üzerinden müzik hayatına devam etmeye karar vermiştir. İlerleyen dönemlerde sahne çalışmalarının yanı sıra kendi beste çalışmalarına da ağırlık katan sanatçı, bu doğrultuda birçok prodüktör ve aranjörle görüşmüştür. 2016 Eylül döneminde prodüktör/aranjör Sertaç Güler’le tanışarak birlikte çalışmaya karar vermişlerdir. İkili yeni albümün çalışmalarına başlamıştır.

Rock tarzında üç şarkıdan oluşan “Utan Dünya isimli ikinci EP çalışması için sanatçı, SG Müzik Yapım’la anlaşarak yoluna devam etmeye karar vermiştir.
2017 Ocak ayı içerisinde albümünü çıkartma heyecanıyla çalışmalara devam eden sanatçı, Özür Dilerim isimli şarkısının klip çekimleri için, Tanla Söylemez’in yönetmenliğinde kamera karşısına geçmiştir.