JINGLE HABERLERİ

Köfteci Ramiz Jingle Aranje Kayıt Mix Mastering 

Köfteci Ramiz Jingle Aranje Kayıt MixMastering

Sözü Sinan Erkoç’a, beste, aranje, kayıt, mix, mastering Sertaç Güler‘e ait olan “Köfteci Ramiz” Jingle SG Audio Studio da yapılmıştır.


Sözü Sinan Erkoç’a bestesi ve Düzenlemesi Sertaç Güler’e ait olan “Köfteci Ramiz”‘in Jingle çalışmaları stüdyomuzda yapılmıştır.

ROCK MÜZİK SINGLE ALBÜM

Şarkınızın rock müzik single albüm aranjesi, stüdyo kayıtları, mix, mastering, mfit mastering ve dijital albüm servisini gerçekleştiriyoruz. Günümüzde aranje, mixing, mastering, mfit mastering dijital albüm yayını gibi hizmetleri ayrı ayrı aldığınız zaman, bir şarkı için çok ciddi maliyetlerle karşılaşabiliyorsunuz.

Rock müzik tarzında Single/Tekli gibi bir şarkının aranjesi/düzenlemesi, mix, mastering, dijital albüm servisi, hukuksal süreç, albüm sözleşmesi, albümün dinleme, gelir raporlaması
 gibi süreçleri rock müzik single albüm paketinin içindedir.

Dünyanın neresinde olursanız olun, online çalışmalarla şarkılarınıza, albümlerinize hızlı, pratik çözümler üretiyoruz. Rock müzik türünde ilerlemek isteyen artist / gruplara özel hazırladığımız bu özel paketi sakın kaçırmayın.

ŞARKI ANALİZİ, TARZ TERCİHİ

Bu ekonomik paketi oluşturmak çok kolay. Öncelikle bestenizin demo‘sunu iletmeniz gerekiyor. Eğer demo’nuz yoksa telefonla basit bir ses kaydı alıp bize yollamanız, şarkınızın ve sesinizin analizini yapabilmemiz için yeterli olacaktır. Bu aşamayı yaptıktan sonra sizinle müziğinizin tarzını ve şarkının orkestrasyon’unu belirlemek için ufak bir toplantı yapıyoruz. Bu toplantı neticesinde şarkınızın aranje çalışmaları için hazır oluyoruz.

SINGLE ARANJE SÜRECİ (DAVUL, BAS, KLAVYE ve TUŞLU ÇALGILAR)

Şarkınızla ilgili bize gösterdiğiniz referans ve notlar neticesinde maket çalışmasına başlıyoruz. Online çalışarak şarkınızın gelişmelerini zoom üzerinden size verdiğimiz şifreyle izleyebiliyorsunuz. Dünyanın en iyi VST arşivine lisanslı olarak sahibiz. Davul, bas, klavye ve tuşlu çalgılar, solo enstrümanları yazdıktan sonra son kararımızı birlikte verdikten sonra, revizelerle birlikte max 3 iş günü içerisinde şarkınızın aranjesini bitirmiş oluyoruz.

SINGLE ALBÜM MİX, MASTERİNG AŞAMASI

Kayıt aşamasına geçiyoruz. “Kayıt, Edit, Mix, Mastering, MFIT Mastering” çalışması max. 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.
Minimal bir orkestra setinden oluşturduğumuz ekonomik bütçeli projelerde, lisanslı VST enstrümanlarımızdan oluşturduğumuz, davul, tuşlu çalgıların yanında canlı olarak çaldığımız Akustik Gitar, Elektro Gitar, Bas Gitar gibi enstrümanların kayıtları bir gün içerisinde bitmektedir.

Enstrüman ve VST kayıtlarını bitirdikten sonra, tüm kayıtlar için ufak bir dengeleme yapıyoruz. Bu dengeleme işlemini bitirdikten sonra proje dosyası vokal kaydını almaya hazır hale geliyor.
Sonraki aşamada sizi davet ediyoruz ve şarkının gelişmelerini değerlendiriyoruz. Varsa revizelik işler onları değerlendiriyor, duruma göre revize işlemleri için çalışmaları yapıyoruz.
Bu işlemler neticelendikten sonra ki en önemli aşama vokal kaydı.

VOKAL KAYDI, EDİT, MİX MASTERİNG

Vokal provalarına başlıyoruz. Önceliğimiz tune, ritim çalışmaları üzerine. Bu aşamayı geçtikten sonra şarkıyda oynayacağınız rolü yani duygusunu yaşatacak tiyatral çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
Sizinle yapacağımız bir ya da iki session’da, istediğimiz kalitede ve performansta vokal kaydını alabilmektayiz. Vokal kaydını aldıktan sonra mix aşamasına girmeden evvel son kez tüm kayıtlar için analiz yapıyoruz. Hepimiz için uygunsa post prodüksiyon bölümüne geçiyoruz.
Bir şarkının üretim aşaması için ortalama 7 gün gibi sürede şarkıyı yayınlamaya hazır hale getiriyoruz. Sonraki aşama Tekli‘nizin (SingleDijital Müzik Servis tarihini belirleyip, yayınlama sürecini başlatıyoruz.

SINGLE ALBÜM İÇERİKLERİ

*Aranjörlük Desteği,
*Akustik/Elektrik/Bas Gitar Çalım ve Kayıt,
*Vokal Kaydınız ve Editing,
*Mixing,
*Mastering,
*Apple Digital Mastering,
*Apple/Spotify vb. 50 Streaming Noktada,
*Dijital Yayınlama, Raporlama Desteği,
*Hukuki Süreç Desteği,

Köfteci Ramiz Jingle Aranje Kayıt MixMastering

Sözü Sinan Erkoç’a, beste, aranje, kayıt, mix, mastering Sertaç Güler‘e ait olan “Köfteci Ramiz” Jingle SG Audio Studio da yapılmıştır.