ALBÜM HABERLERİ

Mix Mastering iTunes Spotify SG Müzik

Mix Mastering iTunes Spotify SG Müzik

Mix Mastering Sertaç Güler tarafından yapılan Masalın Sonu İlkbahar SG Müzik Yapım iTunes , Spotify ve tüm digital platformlarda!

Mix ve Mastering çalışmaları Sertaç Güler tarafından yapılan ‘Masalın Sonu İlkbahar SG Müzik Yapım etiketiyle 28 Nisan‘da iTunes , Spotify ve tüm digital platformlarda!

yayınlamaya hazırlanan Yavuz Ozan Uçar‘ın ilk solo albümü ‘Masalın Sonu İlkbahar‘ albümünü sizlerle paylaşmak isteriz.
Ön hazırlık süreci ile beraber 6 ayda tamamlanan albüm 10 şarkıdan oluşmaktadır. Açık Sanat ve SG Audio Studio da kayıtları yapılan albümün Mix – Mastering’i Sertaç Güler ve Anıl TAŞHAN (9. – 10. Şarkılar) tarafından yapılmıştır. Tüm şarkıların söz, müziği ve aranjeleri Yavuz Ozan Uçara aittir.

Masalsı bir anlatım dili olan albümde, bu hayalperestliği şarkı isimlerinde de görebilirsiniz. Hayat Oyalanır, Kendimi Ararken, Seni Hayal Ederken, Çocuğun Şarkısı, Hayat Kaldığı Yerden, Bumerang Gibi Dönerken, Sihirli Lamba’nın Aydınlığını, Hayata Mola..
Albümün iki şarkısında, Almora Grubu’ndan tanıdığımız, son dönemde de Cem Adrian ile beraber olan Kaf Dağının Ardında da dinlediğimiz Bilge Kocarslan sesi ile Sihirli Lamba ve Seni Hayal Ederken şarkılarında Ozan’la birlikte düet yapmışlardır.


Davul: 
Güven ŞANCI
Perküsyon: Özgür ATASOY
Bas Gitar: Cüneyt SAKA
Piyano – Synthsizer: Yavuz Ozan UÇAR
Akustik – Elektrik Gitar: Emrah Murat AYGÜN, Sertaç GÜLER
Elektrik Gitar: Altuğ COŞKUN
Viyolonsel: Hazal AKKERMAN
Viyola: Aslı Beste BENİAN
Keman: Yeliz KAHVECİ
Trompet: Enes NALKIRAN
Geri Vokaller: Bilge KOCAARSLAN, Yavuz Ozan UÇAR

“Albümdeki tüm söz, müzik ve aranjeler Yavuz Ozan UÇAR’a aittir.”


Yapım: SG Müzik Yapım (SG Productions)
Kayıt Stüdyosu: Açık Sanat – SG Audio Studio
Mix – Mastering: Sertaç GÜLER – Anıl TAŞHAN (Hayata Mola – Sihirli Lamba)
Kapak Tasarımı ve Fotoğraflar: Fikret KABAY
Video Klipler: A. Caner KASIM – Baran TOKMAKOĞLU (Hayata Mola)
Konuk Oyuncu: Ece ÖZGENEL (Hayata Mola)
Çocuk Oyuncu: Fidel DUMLUPINAR

Yavuz Ozan UÇAR – Biyografi

Yavuz Ozan Uçar 1987 yılı haziran ayında İstanbul’da doğdu. Plastik oyuncak arabası ilk gitarı, oklava ve leğeni ilk davulu, ilk şarkısı yıllar sonra annesinden 3 yaşındayken söylediğini öğrendiği yıldızlardaki sevgiliydi…

Müzik eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 1997 yılında başladı. Ardından Marmara Üniversitesi’nde müzik eğitimine devam etti.
Eğitim yılları içerisinde flüt, piyano, korno, orf çalgıları, şan ve kompozisyon eğitimi aldı. Aynı zamanda amatör seviyede trompet, klarinet, gitar, akordiyon ve saksafon da çalmaktadır.

İçindeki müzik aşkı girişimci ruhu ile buluşan Ozan çeşitli müzik oluşumlarının kuruluşunda da rol aldı. İstanbul Gençlik Senfoni Orkestrası 2010, İstanbul Gençlik Oda Orkestrası 2013 ve Sanatı ve Sanatçıları Destekleme Derneği 2013 bu oluşumlara örnek verilebilir.

23 yaşında kuruluşunda yer aldığı İGSO ile Türkiye’nin en genç orkestra kurucusu da olmuştur. Sanatın farklı alanlarına da ilgisi olan Yavuz Ozan Uçar şiir, öykü ve denemeler yazmakta; tarih, bilim ve felsefeyle ilgilenmekte, ayrıca uzun yıllardır uzak doğu savaş sanatlarından wing chun kung fu yapmaktadır.

2014 yılında prodüktörlüğünü üstlenen Sertaç Güler’le tanışan Yavuz Ozan Uçar’ın Masalın Sonu İlkbahar” albümü 28 Nisan 2015 tarihinde SG Music Productions etiketiyle tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.