ALBÜM HABERLERİ

Müslüm Gürses Aranje Kayıt Mix Mastering

Müslüm Gürses Aranje Kayıt Mix Mastering

Müslüm Gürses Aranje Kayıt Mix Mastering Müslüm Gürses Baba Şarkılar Albümü 7 şarkı SG Audio Studio’da Aranje, Kayıt, Mix, Sertaç Güler, tarafından tamamlanmıştır.

 

‘Baba Şarkılar’ Müslüm Baba’nın anısına Eflatun Müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini almaya hızla hazırlanıyor. Yapımcılığını Medeni Uçar’ın, müzik direktörlüğünü Derya Karaoğlan’ın, dağıtımını ise DMC’nin yapacağı albümde, pek çok ünlü sanatçı Müslüm Gürses şarkıları için bir araya geldi. Bu isimlerden bazıları; Okan Bayülgen, Kubat, Yeşim Salkım, Uğur Polat, Mustafa Üstündağ, Hakan Altun, Halil Sezai, Necati Şaşmaz…

 

AKUSTİK SINGLE ALBÜM + DİJİTAL MÜZİK SERVİSİ

Şarkınızın akustik single albüm aranje, stüdyo kayıt, mix, mastering, mfit mastering ve dijital müzik servisi için harekete geç! Günümüzde akustik müzik single/tekli projelerinde, şarkının aranje/düzenleme, mixing, mastering, mfit mastering dijital albüm yayını gibi hizmetleri ayrı ayrı aldığınız zaman, bir şarkı için çok ciddi maliyetlerle karşılaşabiliyorsunuz. Akustik müzik single albüm dijital dijital müzik servisi desteği olan bu kampanyayı kaçırmayın!

Akustik müzik tarzında Single/Tekli gibi bir şarkının aranjesi/düzenlemesi, mix, mastering, dijital albüm servisi, hukuksal süreç, albüm sözleşmesi, albümün dinleme, gelir raporlaması
 gibi süreçleri akustik müzik single albüm paketinin içindedir.

Dünyanın neresinde olursanız olun, online çalışmalarla şarkılarınıza, albümlerinize hızlı, pratik çözümler üretiyoruz. Akustik müzik türünde ilerlemek isteyen artist / gruplara özel hazırladığımız bu özel paketi sakın kaçırmayın. Bu çalışma paketi özellikle ilk akustik single albüm çalışmalarına başlayacaklar için, dijital müzik servisi için oldukça ideal bir ürün.

ŞARKI ANALİZİ, TARZ TERCİHİ AKUSTİK SINGLE ALBÜM + DİJİTAL MÜZİK SERVİSİ

Bu ekonomik paketi oluşturmak çok kolay. Öncelikle bestenizin demo‘sunu iletmeniz gerekiyor. Eğer demo’nuz yoksa telefonla basit bir ses kaydı alıp bize yollamanız, şarkınızın ve sesinizin analizini yapabilmemiz için yeterli olacaktır. Bu aşamayı yaptıktan sonra sizinle müziğinizin tarzını ve şarkının orkestrasyon’unu belirlemek için ufak bir toplantı yapıyoruz. Bu toplantı neticesinde şarkınızın aranje çalışmaları için hazır oluyoruz.

SINGLE ARANJE SÜRECİ (DAVUL, BAS, KLAVYE ve TUŞLU ÇALGILAR) AKUSTİK SINGLE ALBÜM + DİJİTAL MÜZİK SERVİSİ

Şarkınızla ilgili bize gösterdiğiniz referans ve notlar neticesinde maket çalışmasına başlıyoruz. Online çalışarak şarkınızın gelişmelerini zoom üzerinden size verdiğimiz şifreyle izleyebiliyorsunuz. Dünyanın en iyi VST arşivine lisanslı olarak sahibiz. Davul, bas, klavye ve tuşlu çalgılar, solo enstrümanları yazdıktan sonra son kararımızı birlikte verdikten sonra, revizelerle birlikte max 3 iş günü içerisinde şarkınızın aranjesini bitirmiş oluyoruz.

SINGLE ALBÜM MİX, MASTERİNG AŞAMASI

Kayıt aşamasına geçiyoruz. “Kayıt, Edit, Mix, Mastering, MFIT Mastering” çalışması max. 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.
Minimal bir orkestra setinden oluşturduğumuz ekonomik bütçeli projelerde, lisanslı VST enstrümanlarımızdan oluşturduğumuz, davul, tuşlu çalgıların yanında canlı olarak çaldığımız Akustik Gitar, Elektro Gitar, Bas Gitar gibi enstrümanların kayıtları bir gün içerisinde bitmektedir.

Enstrüman ve VST kayıtlarını bitirdikten sonra, tüm kayıtlar için ufak bir dengeleme yapıyoruz. Bu dengeleme işlemini bitirdikten sonra proje dosyası vokal kaydını almaya hazır hale geliyor.
Sonraki aşamada sizi davet ediyoruz ve şarkının gelişmelerini değerlendiriyoruz. Varsa revizelik işler onları değerlendiriyor, duruma göre revize işlemleri için çalışmaları yapıyoruz.
Bu işlemler neticelendikten sonra ki en önemli aşama vokal kaydı.

VOKAL KAYDI, EDİT, MİX MASTERİNG

Vokal provalarına başlıyoruz. Önceliğimiz tune, ritim çalışmaları üzerine. Bu aşamayı geçtikten sonra şarkıyda oynayacağınız rolü yani duygusunu yaşatacak tiyatral çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
Sizinle yapacağımız bir ya da iki session’da, istediğimiz kalitede ve performansta vokal kaydını alabilmektayiz. Vokal kaydını aldıktan sonra mix aşamasına girmeden evvel son kez tüm kayıtlar için analiz yapıyoruz. Hepimiz için uygunsa post prodüksiyon bölümüne geçiyoruz.
Bir şarkının üretim aşaması için ortalama 7 gün gibi sürede şarkıyı yayınlamaya hazır hale getiriyoruz. Sonraki aşama Tekli‘nizin (SingleDijital Müzik Servis tarihini belirleyip, yayınlama sürecini başlatıyoruz.

SINGLE ALBÜM İÇERİKLERİ

*Aranjörlük Desteği,
*Akustik/Elektrik/Bas Gitar Çalım ve Kayıt,
*Vokal Kaydınız ve Editing,
*Mixing,
*Mastering,
*Apple Digital Mastering,
*Apple/Spotify vb. 50 Streaming Noktada,
*Dijital Yayınlama, Raporlama Desteği,
*Hukuki Süreç Desteği,

 

Müslüm Gürses Aranje Kayıt Mix Mastering Müslüm Gürses Baba Şarkılar Albümü 7 şarkı SG Audio Studio’da Aranje, Kayıt, Mix, Sertaç Güler, tarafından tamamlanmıştır.