ALBÜM HABERLERİ

Narda Afrika

NARDA AFRİKA’DAN YENİ TEKLİ

NARDA AFRİKA’DAN YENİ TEKLİ

Yağmura Doğru

2014 yılında yayımladıkları “Narda Afrika” isimli çıkış albümleriyle müzik dünyasına adım atan Narda Afrika, “Yağmura Doğru” isimli yepyeni şarkısı Avrupa Müzik etiketiyle Apple Music, Spotify ve Tüm Dijital Platformlarda yerini aldı!

Sözü ve müziği Barış Başarol, düzenlemesi Barış Başarol ile Şahcihan İngin imzalı şarkının vokal kayıtları SG Audio Studio‘da Sertaç Güler, Mix & Mastering çalışmaları ise Şahcihan İngin tarafından yapıldı.

2011 yılında Barış Başarol tarafından İstanbul’da kurulan Narda Afrika, 2014 yılında kendi adını taşıyan 12 şarkılık ilk albümünü yayımladı. Grup ilk konserini Ankara Bilkent Otel’de Serçev yararına verdi. İkinci konserleri Massive Attack, Soundgarden, Kaiser Chiefs gibi dünya devlerinin de katıldığı &100 Festival’de gerçekleşti.
“Mavi Ay” ve “Çaki” şarkıları ile “Kaçak Gelinler” dizisine konuk oldular. Grup ilk defa Müslüm Gürses’ten dinlenilen ve çok sevilen ‘’Nilüfer’’ şarkısını kendi tarzlarında yorumlayıp oldukça iyi eleştiriler aldı. Narda Afrika, 2019 yılında ”Küskün Yengeç” isimli şarkısını yayımladı ve Zeytinli Festivali’nde yer aldı. Tüm bu süreç zarfında Boğaziçi Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi üniversitelerin etkinliklerinin yanı sıra çeşitli festival ve konserde sahne alan grup halen yeni besteleri için stüdyo çalışmalarını sürdürüyor. Narda Afrika’nın “Yağmura Doğru” isimli yeni çalışmaları tüm dijital platformlarda.