ALBÜM HABERLERİ

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Audio Studio

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Audio Studio

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Audio Studio
Stüdyo Kayıt MFIT Mastering SG Audio Studio‘da Prodüktör Sertaç Güler tarafından üstlenilen “Doktor” albüm SG Productions etiketiyle çıktı!

Jülide “Doktor”Single Çıktı

Sözü ve müziği Jülide‘ye düzenlemesi Cihan Güvenç’e ait olan Doktor isimli single SG Productions etiketiyle itunes‘ta yayınlanmıştır. Doktor’un tarzı Jülide’nin bugüne kadar olan rock tarzından uzak,  daha çok dijital altyapı üzerine kurulmuş dance pop tarzında bir çalışma olmuştur.

 

DOKTOR’UN HİKAYESİ
Doktor, komşum Ayşe’nin bahçesinde oturup kahve içerken ortaya çıktı. Sohbet sırasında birisi “ya merkür yine geri gidiyormuş” dedi, daha onun lafı bitmeden bir diğeri “esas üç gün sonra dolunay” diyince ben “aman ya çok sıkıldım bir duramadı gezegeni, Merkür’ü, Dolunayı yeter” deyip yerimden kalkıp eve yürürken şarkıyı kafamdan mırıldanmaya başladım. Bundan iki sene sonra sonra Bebek Catz’de arkadaşımın oğlu Robin Yılmaz beni dinlemeye geldiği akşamın sabahı “ya Jülide abla senin şu doktorlu Merkür’lü bir şarkın vardı ben ona bayıldım niye onu çıkartmıyorsun valla önce ben alırım“ deyince beklediğim işareti almış oldum ve düğmeye bastık. “Olduğum Gibi“ adlı albümde bütün düzenlemeleri yapan Cihan Güvenç bu şarkıda da beni yalnız bırakmadı ve ortaya Doktor çıkmış oldu. Yani bir nevi çocuk aklıyla iş yaptım diyebilirim!

Jülide – Biyografi

1971 yılında Karadeniz Ereğli’de doğdu. İlkokul Ereğli TED, ortaokul ve lise öğrenimini Ereğli Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Ankara da Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuduktan sonra İstanbul’da çalışma hayatına başladı. 2007 yılında kurumsal hayatı tamamen bırakıp gitarla tanışması Jülide’nin hayatında bir dönüm noktası oldu. Kendi kendine çalmayı öğrendiği gitarla yaptığı sözleri ve müzikleri kendisine ait olan ve 11 parçadan oluşan “ Olduğum Gibi” adlı ilk albümü 2011 yılında piyasaya çıktı. Hayal Kahvesi Bistro, Mask Live Music Club ve Bebek Catz gibi mekanlarda sahne aldı. 2013 yılının Haziran ayında sözlerini modacı Bahar Korcan’ın yazdığı Benim Şarkım adlı şiirini besteleyip seslendirdi. Benim Şarkımisimli ilk Single çalışması Noisiest etiketiyle 19 Haziran 2013 yılında çıkmıştır. 2 yıllık aradan sonra sözü ve müziği kendisine ait olan Doktor isimli şarkısının aranjörlüğü Cihan Güvenç, prodüktörlüğü Sertaç Güler tarafından yapılan 2. single çalışması Doktor, SG Music Productions Etiketiyle 16 Ekim 2015 tarihindei-Tunesve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Audio Studio

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering SG Audio Studio‘da Prodüktör Sertaç Güler tarafından üstlenilen “Doktor” albüm SG Productions etiketiyle çıktı!

Jülide “Doktor”Single Çıktı

Sözü ve müziği Jülide‘ye düzenlemesi Cihan Güvenç’e ait olan Doktor isimli single SG Productions etiketiyle iTunes‘ta yayınlanmıştır. Doktor’un tarzı Jülide’nin bugüne kadar olan rock tarzından uzak,  daha çok dijital altyapı üzerine kurulmuş dance pop tarzında bir çalışma olmuştur.