ALBÜM HABERLERİ

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Sertaç Güler

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Sertaç Güler

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering Sertaç Güler

Stüdyo Kayıt MFIT Mastering SG Audio Studio‘da Prodüktör Sertaç Güler tarafından üstlenilen “Yolculuk” albüm SG Productions etiketiyle çıktı!

2015 yılından beri sessizliğin tadını çıkaran Jülide, “Yoldan çıktıkça yaparsın en keyifli yolculukları,”diyerek deneyimlediği en güzel anlarını Yolculuk adlı mini akustik albümünde sizlerle paylaşıyor. Düzenlemelerini Gülhan Eralp’in yaptığı Sadece Sen, Kırmızı Kalemlik ve Yolculuk adlı üç şarkıdan oluşan albüm, SG Productions etiketiyle dijital platformlarda yerini almıştır. Albümdeki Yolculuk şarkısıyla, 2011’de çıkan ilk albümü Olduğum Gibi de ki Gitme İsteği şarkısının hikayesi devam ediyor.

Sözleri/Müzikleri Jülide‘ye, aranjesi Gülhan Eralp’e ait olan “Yolculuk” isimli EP çalışması SG Müzik Yapım etiketiyle etiketiyle Apple Music’te!

YOLCULUK’UN  HİKAYESİ

2015 yılından beri sessizliğin tadını çıkaran Jülide, “Yoldan çıktıkça yaparsın en keyifli yolculukları,” diyerek deneyimlediği en güzel anlarını Yolculuk adlı mini akustik albümünde sizlerle paylaşıyor. Düzenlemelerini Gülhan Eralp’in yaptığı Sadece Sen, Kırmızı Kalemlik ve Yolculuk adlı üç şarkıdan oluşan albüm, SG Productions etiketiyle dijital platformlarda yerini almıştır. Albümdeki Yolculuk şarkısıyla, 2011’de çıkan ilk albümü Olduğum Gibi de ki Gitme İsteği şarkısının hikayesi devam ediyor.

Alaaddin’in sihirli lambasındaki cinin “Üç dilek tut,” demesi gibi… Eskimoların yalnızca üçe kadar olan sayıları telaffuz edip, “Üçten sonrası yoktur; üçten sonrası çoktur,” demeleri gibi. Jülide de üçün gizeminden etkilenerek Yolculuk albümüne üç şarkı koydu.

Jülide’ye bu albümde, akustik gitarda Gülhan Eralp, bas gitarda Akın Altıntaşı, perküsyonda Kerem Kırca, ve Yolculuk adlı şarkıda trombonu ve trompetiyle Hasan Gözetlik eşlik etmiştir. Hazırlıkları 8 ay süren albümün kayıtları Wabun Sound Stüdyo da gerçekleşti. Albümün miksini Gülhan Eralp, mastering çalışmasını Cem Ömeroğlu, MFIT Mastering uygulamasını Süha Duran, prodüktörlüğünü ise Sertaç Güler üstlenmiştir.

JÜLİDE -BİYOGRAFİ

1971 yılında Karadeniz Ereğli’de doğdu. İlkokul Ereğli TED, ortaokul ve lise öğrenimini Ereğli Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Ankara da Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatıbölümünde okuduktan sonra İstanbul’da çalışma hayatına başladı. 2007 yılında kurumsal hayatı tamamen bırakıp gitarla tanışması Jülide’nin hayatında bir dönüm noktası oldu. Kendi kendine çalmayı öğrendiği gitarla yaptığı sözleri ve müzikleri kendisine ait olan ve 11 parçadan oluşan “ Olduğum Gibi”adlı ilk albümü 2011 yılında piyasaya çıktı. Hayal Kahvesi Bistro, Mask Live Music Club ve Bebek Catz gibi mekanlarda sahne aldı. 2013 yılının Haziran ayında sözlerini modacı Bahar Korcan’ın yazdığı Benim Şarkım adlı şiirini besteleyip seslendirdi. Benim Şarkım isimli ilk Single çalışması Noisiest etiketiyle 19 Haziran 2013 yılında çıkmıştır. 2 yıllık aradan sonra sözü ve müziği kendisine ait olan Doktor isimli şarkısının aranjörlüğü Cihan Güvenç, prodüktörlüğü Sertaç Güler tarafından yapılan 2. single çalışması Doktor, SG Music Productions etiketiyle 16 Ekim 2015 tarihinde ve son olarak 3. solo albümü Yolculuk 28 Aralık 2018 tarihinde SG Productions etiketiyle i-Tunes ve tüm müzik mağazalarda yerini almıştır.